V veliko veselje mi je, da bo z menoj dr. Sanja Rozman, strokovnjakinja za zasvojenosti, doktorica medicine, psihoterapevtka in avtorica 7 knjig.
Ne dolgo nazaj sem naletel na njene knjige, ki z izjemno globino in jasnostjo razlagajo kaj je zasvojenost in kako nastane. Predvsem so težko prepoznane in zato problematične ne-kemične zasvojenosti, kjer ni zunanje droge, kot je alkohol, ampak se pojavlja odvisnost od nekega vedenja – kot na primer poskusi nadzora zakonca ali partnerja, razna seksualna dejanja, s hrano, z delom, z igrami, sanjarjenje, družabna omrežja in odvisnost od odnosov.
O čem sva govorila?
– Kaj je zasvojenost in kako nastane?
– Razlika med kemičnimi in ne-kemičnimi zasvojenosti?
– Vpliv otroške travme na odraslost in na nastanek zasvojenosti?
– Katere so manj očitne otroške travme?
– Kaj je odvisnost od odnosov?
– Kakšne so rešitve za zasvojenosti in travme?
Gostja: Dr. Sanja Rozman
Sanja Rozman je upokojena zdravnica, ki se je dodatno izobraževala v tujini in pri nas v različnih psihoterapevtskih tehnikah in jih povezala v izviren program za okrevanje od nekemičnih zasvojenosti.
Ustanovila je in vodi terapevtske programe v nevladni organizaciji Zavod Sprememba v srcu, ki že 30 let uspešno deluje na tem področju. Pri nas je bila prva, ki je pisala in predavala o nekemičnih zasvojenostih in njihovi povezanosti z razvojno travmo. O tem je napisala sedem odmevnih knjig in pripravlja izid osme v ZDA. Izvedla je številna predavanja, delavnice in javne nastope pri nas in v tujini.
Prinašamo znanja za prihodnost človeštva in prebujenje v novo dobo razsvetljenja. Oddaja ponuja nevsakdanje informacije in intervjuje z nevsakdanjimi gosti, ki jih običajni mediji ne objavijo. To so informacije, ki človeka osvobajajo iz matrice in ustvarjajo prostor svobode, lahkotnosti in dajejo človeku nazaj moč, da lahko sam ustvarja svojo srečo, zdravje, odnose in življenje.
– Spletna stran gostje: https://www.spremembavsrcu.si/
– Knjige Sanje Rozman: Peklenska gugalnica, Umirjenost
– Omenjena knjiga: Telo si vse zapomni – Bessel van der Kolk